CrossFit Kids trénink, jak má být Jak vypadá náš trénink s dětmi? To vám teď popíšu .. Vždycky začínáme uvítacím povídáním, jak…

CrossFit Kids trénink, jak má být

Jak vypadá náš trénink s dětmi? To vám teď popíšu ..

Vždycky začínáme uvítacím povídáním, jak se děti přes den měly, kolik měly ve škole hodin, co dobrého měly na oběd a jak se těšily na cvičení. Na začátek je to důležité, aby se děti lépe rozkoukaly, popřípadě se seznámily s novými dětmi a začali trénink s dobrou náladou.

První část nazýváme Warm Up, rozehřátí. Zahrajeme si dvě nebo tři hry, kdy naposledy jsme hráli Dřevorubce a ochránce lesů, Autostop a oblíbená hra u dětí je také Roznáška pizzy. Dáme si malinkou pauzu na vydechnutí a pití a jdeme do další části takzvané Skills.

V části Skills se děti učí nebo si společně opakujeme daný cvik jako je například Deadlift, Push Press, Front/Back Squat, snažíme se tak nejvíce přiblížit CrossFitu pro dospělé.

Jakmile se cvik naučíme nebo si ho zopakujeme přichází hlavní část našeho tréninku, a to je WOD.

Ve workoutu cvičíme cviky, které jsme se naučili v části Skills plus k nim přidáme cviky doplňkové jako jsou například angličáky, výpady (židličky), běh a spoustu dalších. Celý workout trvá přibližně 5 minut a jedeme ho formou AMRAPU, což znamená, že cviky opakujeme pořád dokola, děti si počas workoutu počítají kola a jakmile workout dokončí sdělí mi počet kol.

Po hlavní části už jen odpočíváme a hrajeme hru na závěr. Kdy jejich oblíbená hra je Sopka nebo Krabí fotbálek. Rozloučíme se pěstičkou a máme splněno.

Neboj se a přihlaš na CrossFit Kids i své dítě, věřím, že se mu pestrost tréninku zalíbí.

Nezapomeň, 1.Lekce je ZDARMA - napiš si o ni na mail: info@collierycrossfit.com