CrossFit GAMES 2020 - Aktuální INFO CrossFit před nedávnem oznámil další změnu ve formátu letošních CrossFit Games 2020. Finálový event…

CrossFit GAMES 2020 - Aktuální INFO

CrossFit před nedávnem oznámil další změnu ve formátu letošních CrossFit Games 2020. Finálový event CFG bude tento rok dvoufázový, vše z důvodu opatření proti šíření koronaviru.

Vzhledem k aktuálním událostem se doufalo, že alespoň Top 30 mužů a žen (20 kvalifikovaných z Openu, 10 kvalifikovaných z Sanctionals) by mohlo být fyzicky přítomno na závěrečné ceremonii CrossFitové sezony. To bohužel nebude možné. S ohledem k této situaci byla vymyšlena náhradní varianta.

První kolo bude uskutečněno online, kvalifikanti z Openu a Sanctionals se zúčastní ze svých domovských gymů nebo svého domova. Podle pořadí se takto ohodnotí jak finančně, tak konečnou pozicí výkony na 6.-30. místě. Prvních pět mužů i žen bude pokračovat v soutěži. O tom, kdo postoupí dále se rozhodne již tento víkend, 2 workouty se uskuteční v pátek 18. září, dva pak v sobotu 19. září. Na instagramu, Facebooku, YouTube kanále či samotné stránce CrossFit Games budete moci sledovat aktualizované výsledky, rozbory a v průběhu víkendu pak nahrávky jednotlivých atletů.

Úplná špička se dostane do úplného finále, kde už všichni budou fyzicky přítomni. Mezi internetovým “předkolem” a skutečným finálem bude nejspíše 4-5ti týdenní mezera (nejspravděpodobněji se závěrečný test uskuteční 19.-25. října) a odehraje se v Severní Karolíně, USA.