CrossFit GAMES 2020 Momentálně se nacházíme 2 dny od velkého finále letošní CrossFitové sezóny, a to finiše…

CrossFit GAMES 2020

Momentálně se nacházíme 2 dny od velkého finále letošní CrossFitové sezóny, a to finiše CrossFit Games 2020. Od 17. do 19. září se odehrála „Stage 1“, kdy se v online soutěži se sedmi workouty předvedlo 30 nejlepších mužů a žen letošního roku (viz. Předchozí CF Games článek). Na konci vzešlo TOP 5 z obou startovních polí, které se již face-to-face utkají na ranči v Kalifornii v týdnu od 19. do 25. října.

Pojďme prve něco říct k jednotlivým workoutům. Bylo jich celkem sedm a vzhledem k omezením, kdy atleti měli k dispozici jen určité vybavení, se z megalomanských workoutů přeslo na návrat k trochu upravené klasice. 4 ze 7 WOD byly totiž upgradované verze nám známých Girls (Fran, Diane, Nancy, Annie). Mezi zbývající tři patří 1RM Front squat, tedy maximálka čelního dřepu, maximální výdrž ve volné stojce a jeden kilometr na vesle na čas.

A jak se tedy dařilo účastníkům? Na koho se můžeme těšit a naopak, koho již letos na oficiální půdě Games neuvidíme?

Mezi muži (ačkoliv někteří pochybovali) nedošlo k překvapení a Mat Fraser obsadil první místo. Po jeho pravici se na virtuálním stupni vítězů objevilo další známé jméno, veterán Games, Noah Ohlsen. Zbývající postupovou pětici již však tvoří méně známá jména. Na 3. a 4. místě se umístili další dva Američané, teprve jednadvacetiletý Justin Medeiros a společně s ním trojnásobný účastník Games, Samuel Kwant. Na posledním pátém postupovém místě se objevil Jeffrey Adler, jenž se poprvé podíval na Games teprve v loňském roce. Spousta ustálených jmen tak balí pomyslné kufry a pro letošní rok končí, neznámá jména mají šanci se ukázat.

U žen je tomu naopak. Všechny postupující dámy byly favoritkami a počítalo se, že se budou okolo finálové pětky ochomýtat. Na prvním místě již podobná stálice jako Fraser, Australanka Tia-Clair Toomey. Za ní další známá tvář (pro některé nejen tvář) Brooke Wells. Imaginární bronz zatím bere nejmaldší účastnice Games, atletka z líhně Froningovy, devatenáctiletá Haley Adams. Poslední dvě postupová místa si zasloužily nejprve dvojnásobná vítězka CrossFit Games, Katrin Tanja Davidsdottir (bez dottirky by to nebylo ono) a nakonec Kari Pearce.