CrosFit L2 - pro 3trenéry Colliery! čtvrtek 14. února 2019 11:40 Druhý březnový víkend se "Tým CollieryMade Alfa" ve…

CrosFit L2 - pro 3trenéry Colliery!

čtvrtek 14. února 2019
11:40

Druhý březnový víkend se "Tým CollieryMade Alfa" ve složení CF-L1 koučů Vladimír Pleva, Kuba Homola a Petr Mrázek vydal přímo ze základny CCFO směr Varšava, aby se zúčastnil druhé úrovně CrossFit licencovaného vzdělání. Mluvíme samozřejmě CrossFit Level 2 Certificate Course, navazující na základní CrossFit Level 1 Trainer Course.

Příjemná, pohodlná a klidná cesta byla jen snem. Důvodem bylo nejen to, že řídil Vláďa, ale také protože někteří chtěli vyhodit za jízdy žvýkačku a okno pak asi 60km od Varšavy nešlo zvednout nahoru. Nicméně okolo půl jedenácté jsme dorazili k ubytování, opravili okénko, a po 45 minutách hledání klíčů, čipů a všehomožné jsme mohli zalehnout a něco naspat, než se následující den vydáme do Reebok CrossFit Mokotow, hostícího gymu, na zmíněný seminář.

8:30 (na sekundu přesně samozřejmě) jsme už vcházeli do dveří typického, CF zapadlého gymu. Největší překvapení celého kurzu přišlo už v tuhle chvíli. Ve dveřích nás uvítal Austin Malleolo, Seminar Staff FlowMaster (jeden z 30 lidí tvořící všechny kurzy), Certified Level 4 Coach (CF-L4), několikanásobný jak Team, tak individuální účastník CrossFit Games, spolumajitel Reebok CrossFit One a pár dalších boxů v okolí. Prostě hvězda. A prý nás tento víkend povede, spolu s parťáky Dimitrijem (majitel CrossFit Moskva a osoba, u které si prý Vláďa na L1 udělal nějaký vroubek) a Ahmedem, trenérem z dalekého Bahrajnu. Paráda.

Samotný seminář byl obsahově více praktický, než teoretický. Teorie byla zastoupena řešením programmingu lekcí pro boxy, úpravou, tvorbou, přípravou lekcí apod. Další přednášky se týkaly již přímo coachingu jako takového, nechybělo širší pojetí, jak tuto úlohu vnímat, jaké jsou kvality samotného kouče, tak i pár bodů, na které se soustředit. Obsahově však převažovala praxe, kdy jsme v malých skupinkách trénovali některé z vlastností kouče, testovali schopnosti učit, vidět a opravovat. Dostali jsme okamžitý, v mnoha případech velmi obsáhlý a přínosný feedback. Spoustu jsme se toho dozvěděli, odkoukali a naučili, točily se nám z toho hlavy. Nechyběl ani relax v podobě workoutů, kdy nedělní byla typická ukázka "heavy day", tedy silového workoutu a v sobotu jsme si prošli celou lekcí vedenou jedním z instruktorů.

 Víkend byl celkem náročný, a tak jsme s výjimkou jednoho podniku nestihli nic prozkoumat. Každopádně pivo si v Polsku nedávejte, nestojí to za to. 

Vracíme se tak s hlavami, které jsou plné myšlenek a informací, především o tom, že je vždy co zlepšovat. Jsme vděčni Colliery CrossFit Ostrava a jeho programu na vzdělávání, díky kterému jsme se mohli zase o kousek posunout.