COMPEX v Colliery CrossFit OSTRAVA  COMPEX očima klientů Colliery Copak to je za "hračku"? Funguje to? K…

COMPEX v Colliery CrossFit OSTRAVA

 COMPEX očima klientů Colliery

Copak to je za "hračku"? Funguje to? K čemu to je? Bolí to? Jak dlouho to musím mít? Nemusím se toho bát? Neupadne mi po tom ruka? To se jako budu regenerovat proudem? Když strčím prsty do zásuvky, bude to stejné? 


Zlomek dotazů, které nám byly položeny před každou aplikaci na Naše klienty. A i když jsme se u některých příjemně pobavili, tak s klidnou hlavou jsme vždy odpověděli, že SE NENÍ ČEHO BÁT. Nebojte se, nechceme dělat z Našich milovaných klientů pokusné králíky či opičky. Cílem nebylo testovat Compex pouze na atletech, kteří u Nás závodí, ale také na skupině lidí, kteří CrossFit mají jako koníček nebo na ty, kteří si prostě jdou jen po práci vyčistit hlavu.
Vždy jsme se snažili zachytit jejich pocity, dojmy a hlavně jejich názory. Pár z klientů jsem si dovolil vyzpovídat trochu víc.

Vítězslav Rumpel

 Zatím jsem měl první možnost toto "mučítko" vyzkoušet. Dlouhodobě mě zlobí trapéz na levé straně. Jakmile byla možnost, požádal jsem Honzu o aplikaci této "pijavice" na patřičné místo a nestačil jsem se divit Je to opravdu zajímavý kousek techniky. Během 20 minut mi to trapéz báječně promasírovalo a byl na nějakou dobu klid. Jedna aplikace je jistě málo, věřím však, že při pravidelné aplikaci by to mělo skvělé výsledky. 

Roman Miczka

 Ano bylo to moc příjemné a pro mě zcela nove. Prima relax a uvolnění. Dokážu si to představit třeba na nohy po každém zápase. Určitě hodně uvolní svaly a rychleji regeneruje. 

Petra Machýčková

 Po tréninku jsem měla tak ztuhle svaly, že jsem v noci dostávala křeče a nedokázala je uvolnit. Hned další den ráno jsem použila Compex a už při prvních impulzech jsem cítila, že se svaly uvolňuji (prokrvuji) a křeče povoluji. Proces trval cca 25 minut a hned po skončení jsem cítila úlevu, ale nohy byly ještě malinko ztuhle. Další den ráno jsem se cítila mnohem lépe, svaly byly uvolněně, v noci žádné křeče. Řekla bych, že bez Compexu bych regenerovala cca 3-4 dny. Takže Compex zkrátí dobu regenerace, což je jeho největší plus. Celkový závěr: nejlepší věcička na uvolnění a regeneraci svalu za velmi krátkou dobu!! 


Jirka Hubatsch

Compex byl aplikován okamžitě po skončení tréninku, který z velké časti, zahrnoval právě ramenní svaly.

Pozn.:

  • Levé rameno v pořádku.
  • Pravé rameno s podezřením na namožení nebo poškození rotátorové manžety (dlouhodobý problém).
  • Elektrody byly „nalepeny“ na rozehřáté tělo, které stálé ještě produkovalo pot. Během programu doházelo k odlepovaní jedné s elektrod, ale pouze z levého ramene vlivem potu. Znovu jsem ji nalepoval během procesu patrně na nesprávné místo viz níže.

Po skončení programu a dále v den aplikace bez citelných známek vlivu.
Druhý a třetí den pravé rameno znatelně relaxované po tréninku. Levé rameno bylo unavené a lehce až středně namožené, patrně vlivem špatného znovu umísťování jedné z elektrod.

Michaela Stachová

 Nečinkuji sice každý den se 100 kg, ale běhaní po horách dá taky zabrat. Compex mi momentálně pomáhá při rehabilitacích, protože na B7 jsem si odrovnala kolena, mám nařízeny klidový režim. Compex mi pomáhá, aby mi nohy úplně nevypověděly službu, když teď nemůžu nic dělat. Střídám rehabilitační program s Traininig recovery program. Tuhle hračku s malými zázračnými špunty můžu jen doporučit. Už se nemůžu dočkat, až vyzkouším Competition recovery program, po nějaké pořádné túře. 

S Compexem mám i já osobní zkušenosti jak ze závodu, tak i z rehabilitací. Když zvolíte správný program, což je u Compexu dost důležité, můžete očekávat překvapující výsledky. Stačí si udělat cca 30 minut čas na relax a pohodu a nechat se ''cukat''.

Aktualitu zpracoval: Johan Pavlík (trenér Colliery CrossFit Ostrava)