CF: Coaches Development Program – Reebok CrossFit Norimberk Ve dnech 16.-18.10.2018 jsem absolvoval oficiálně licencovaný CrossFit Coaches Development…

CF: Coaches Development Program – Reebok CrossFit Norimberk

Ve dnech 16.-18.10.2018 jsem absolvoval oficiálně licencovaný CrossFit Coaches Development Program v Německém Norimberku. Ve chvíli, kdy se mi naskytla možnost tento program absolvovat, jsem neváhal a věděl jsem, že prostě musím. Obětoval jsem teda poslední zbývající dny dovolené v mojí práci a investoval je do budoucnosti, jak mojí, tak celého Colliery gymu. Jednalo se o vůbec první program tohoto druhu pořádaný v Evropě. No není to skvělý pocit, být u toho?:-)

Na kurzu jsme byli celkem 3 trenéři, krom mě jsem se setkal s head coachem JoeymCrossFit Committed z Prahy a Samuelem z německého CrossFit Ortenberg. Celé 3 dny nás měl pod dohledem head coach a zakladatel Reebok CrossFit Norimberk Drake. Všichni opravdu skvělí lidé!

 Coaches development program se od ostatních „klasických“ CrossFit kurzů liší tím, že je velmi časově náročný – začíná se každý den lekcemi v 6:00 ráno a končí se třeba i v 19:00!  

Bohužel neměl jsem jinou možnost a musel ještě den před kurzem být v práci, poté cesta autem do Norimberku (přes 600 km), o půl noci zalehnout a v 5:00 ráno budíček. Nicméně, ten pozitivní pocit z kurzu zastínil všechny tyto okolnosti a já si všechny 3 dny neskutečně užil.

Teorie tvořila opravdu menší část, většinu času jsme strávili praktickým procvičováním – tréninkem, vedení lekcí a následným rozborem. Pro mě extra náročné, jelikož musím přemýšlet kromě své klasické trenérské činnosti i nad problémem navíc – a to je vedení lekcí kompletně v anglickém jazyce :) Přemýšlet nad tím, co jako trenér správně dělat a navíc přemýšlet nad tím, jak to dále vysvětlit lidem na lekci v jiném jazyce, po této zkušenosti jsem se zpátky v Colliery cítil první den jako v sedmém nebi, najednou mi odpadly starosti s jazykem :D Věřili byste tomu, že Reebok CrossFit v Norimberku je kompletně od jeho začátku veden v anglickém jazyce?? Toto jsem v Německu opravdu nečekal.

Kromě toho byla velká část kurzu věnovaná tomu, jak hodnotit a rozvíjet ostatní CrossFit trenéry, tvorbě programingu pro gym a vlastně všeho kolem CrossFit gymu, co nás jen napadlo. Náš head coach Drake nám velmi ochotně po celou dobu předával jeho mnoholeté zkušenosti s CrossFitem. Jen tak mimochodem, zná se osobně třeba s Chrisem Hinshawen, Richem Froningem a dalšími legendami CrossFitu.

Na závěr bych chtěl říct jediné – plně si uvědomuji, že takové informace a znalosti, které mám teď v sobě, má opravdu jen málo lidí, je to neskutečné štěstí, z celého srdce jsem za toto vděčný celému Colliery CrossFit Ostrava a budu se snažit, aby se tyto zkušenosti co nejvíce u nás v gymu promítly.