Běžecký seminář s Danou a Milošem Škorpilovými    I přes to, že běhání se už nějaký ten pátek nevěnuji, bude mě zřejmě provázet…

Běžecký seminář s Danou a Milošem Škorpilovými

   I přes to, že běhání se už nějaký ten pátek nevěnuji, bude mě zřejmě provázet celý život.

V době studií na sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových jsem se běhu, konkrétně trati na 400 m věnovala závodně.

Nyní běhám jen když mi to čas dovolí. Do podvědomí se mi běh opět začal dostávat díky mé klientce Gabce a jejímu partnerovi Tomášovi, pro které je denní rutinou.

Když Gabka přišla s tím, že by ráda uspořádala seminář s ultra maratonským běžcem Milošem Škorpilem, byla jsem nadšena a samozřejmě jsem se chtěla zúčastnit.

Při zahájení semináře jsem byla mile překvapena, že vidím známé tváře ze sportovního světa, ale také kolik se zúčastnilo samotných klientů Colliery Crossfit.

V první části si vzala slovo výživová poradkyně a trenérka Dana Škorpilová, která krásně rozebrala výživu a stravu během sportovní přípravy nebo samotném výkonu. Poté se připojil i její muž Miloš, který nám nejenže předal své neuvěřitelné postřehy z ultra maratonů, které absolvoval ale i vtipně odpovídal v bezmála dvou hodinách na každou všetečnou otázku ohledně běhu, výživy, doplňků i samotného soukromí.

Následně jsme se přesunuli do nové atletické haly ve Vítkovicích, kde jsme rozebrali techniku běhu. Jeden po druhém jsme byli natáčeni samotným Milošem a byli jsme upozorněni na chyby, které při běhu děláme. Zejména nám bylo vytýkáno běhání po patách a také to, že prodlužujeme krok, což je prý největší mýtus. Ukázali jsme si běžecké rozcvičky i fígl, jak tuto pro nás novou techniku zvládnout lépe. Musím říct, že i přes to, že jsem stará běhna, o běhání nevím zřejmě nic a proto si další část semináře, která se chystá již na květen rozhodně nenechám ujít.

Poděkování patří Gabriele Rimmelové za organizaci a věnování výtěžku z akce pro spolek Colliery SRDCEM.
Děkujeme a těšíme se na další ročníky.

Chcete se zúčastnit dalšícho semináře? Dozvědět se více - sledujte: www.bezeckaskola.cz, Facebook