BCROSS CHALLENGE 2022 BLOG BCROSS CHALLENGE 2022 Z pohledu Lukeho: Letní závody BCROSS CHALLENGE jsou aktuálně právem…

BCROSS CHALLENGE 2022

BLOG BCROSS CHALLENGE 2022

Z pohledu Lukeho:

Letní závody BCROSS CHALLENGE jsou aktuálně právem považovány za vrchol české CrossFit sezóny. Pokud jsi atlet a zvažuješ své cíle, tyto závody by rozhodně měly být na tvém bucket listu. Pro nás atlety se jedná o krásný zážitek, jak z hlediska prostředí, workoutů a celkové organizace. Letos jsme vyrazili do boje v týmu 2+1 (dva muži + žena). Tým jsme poskládali ze členů, kteří již přes rok chodí na lekce competitors. Nenech se zmást, tato lekce není pouze pro atlety na závodní úrovni, ale řekl bych, že primárně pro ty, kteří závodění chtějí teprve ochutnat. Nebereme workouty pouze jako objem práce, který musíme zvládnout, ale přistupujeme k nim s mindsetem závodníka, probíráme strategie a možnosti, jak workout co nejefektivněji atakovat, abychom dosáhli co možná nejlepšího výsledku. Tyto lekce jsou pravidelně ve čtvrtek večer, rádi tě uvidíme mezi námi.

K závodu, po nelehkém boji se nám podařilo stoupnout na příčku nejvyšší a dovézt do gymu zlato. Týmy jsou nevyzpytatelná kategorie a soupeři Vám nedarují jediné zaváhání, taktickou chybu nebo jen špatně zvolenou strategii, o to více si tohoto vítězství cením. BTW Jirka Procházka (byl hostem) mi řekl, že jediná cesta je vítězství, vzal jsem ho za slovo a náš tým tak neměl jinou možnost :-D. Osobně bych vypíchl běžecký / plavecký workout, kde jsem já osobně cítil největší progres, na kterém jsem letos systematicky pracoval.

Last but not least poděkování parťákům z týmu. Sledoval jsem Vaše úsilí a odhodlání a jsem na ně neskutečně hrdý. Díky, že jsem s Vámi mohl na závodní prkna vstoupit.

Z pohledu Léni:

S Kájou a Lukym společně trénujeme asi rok v rámci competitors lekcí. Vždycky je to skvělá hecovačka a hlavně zábava, takže když mi napsali, jestli s nimi nechci zkusit týmové závody, vůbec jsem neváhala. Hlavně po Lukyho ujištění, že na mě nechtějí vyvíjet tlak a nemusíme být první, stačí být na bedně – to člověka rázem hodí do naprosté pohody. Největším strašákem těchto závodů pro mě byla určitě chůze po rukou, kterou jsem ještě 6 týdnů před závody neuměla. Většinu přípravy jsem tak strávila hlavou dolů a snažila se přijít, jak na to. Čím více se závod blížil, tím více se zvyšovala nervozita z toho, že ujít 5 metrů je stále naprosto nereálná věc. A pak se to zlomilo – 4 dny před závody! Takže do Budějovic jsem odjížděla s neskutečnou radostí a chutí předvést, co v nás je. Po ohlášení workoutů mi vůbec nedošlo, že mezi našimi cviky chůze po rukou chybí. To byla na jednu stranu úleva, ale na druhou jsem si uvědomila, kolik jsem jí věnovala času na úkor jiných věcí. Ale nevadí.

Do prvního dne jsme vstoupili s takticky promyšleným prvním workoutem, který byl pro mě velkým překvapením a ukázkou, jak vysoká je zde konkurence. Se svým časem jsme se umístili na 6. místě a rozdíly mezi jednotlivými pozicemi byly jednotky sekund. Nicméně jak říká Kája, druhá část, silovka, nám sedla výborně a katapultovala nás na první pozici. Nicméně stále byly rozdíly bodů minimální. 

Třetí workout byl z mé strany největší peklo. Tady jsem byla neskutečně ráda za své parťáky, kteří mě podrželi, když jsem myslela, že už se nezvednu ze země a další angličák bude moje smrt. Nicméně tento workout evidentně nesedl více týmům a první den jsme končili třetím místem. Workout, který jsem si užila určitě nejvíc, bylo plavání a běh. Plavu moc ráda, ale upřímně nikdy jsem před plaváním nezkoušela sprintovat 750 m a musím říct, že skákat do bazénu s tepem 170 není úplně legrace. V této části se ukázalo, že běh a plavání jsou silnou stránkou i pro kluky a rázem jsme byli zase zpátky ve vedení tabulky. Do předposledního workoutu jsme chtěli dát maximum a zajistit si tak větší klid pro finále a povedlo se! Finále už pak bylo jen třešničkou na dortu naší dvoudenní dřiny.

Do poslední chvíle se mi tomu nechtělo věřit, ale když už jsme opravdu šli na nejvyšší stupínek bedny pro naše společné vítězství, ten pocit byl neskutečný. Radost, úleva, hrdost na mé neskutečné parťáky.. A hlavně vědomí, že všechna ta dřina stále za to! Na tohle budu moc ráda vzpomínat.

Z pohledu Buvola:

Závody Big Summer Games 2022 byly jednoduše skvělé. Letos byly workouty poprvé programovány pod záštitou WODMADE. Minulý rok jsem v programmingu závodech postrádal test síly atleta a dle ohlasů jsem nebyl jediný – to letos ovšem bylo napraveno. Právě silovou část závodu jsem si opravdu užil. Museli jsme rozhodnout, kdo z nás 3 je nejlepší strongman, vzpěrač a powerlifter. Nakonec jsme se dohodli, že Lenka bude chodit s 45 kg sandbagem (strongman) – ve 3 minutách ušla krásných 224 m a uchodila nám 9. místo. Dále byl na řadě Luke – ten měl 3x udělat Front Squat (powerlifter). Při jeho pokusech se všem tajil dech a hned při prvních pokusech dřepl 150 kg a tím nám za jeho část vybojoval 3. místo. Já jsem byl díky mému silnému výrazu zvolen na 2x STOH (vzpěrač). Při prvních pokusech jsem vyrazil 140 kg. Rozhodli jsme se ještě přidat a nakonec tam padlo 142,5 kg. Ten pocit, když se vám to podaří a všichni kolem vás nadšeně křičí je k nezaplacení. Tento výsledek nám za mou část přinesl 1. místo (s rezervou okolo 20 kg). V náš prospěch určitě hrálo to, že každá část byla hodnocená zvlášť a přinesla nám tak 3 velice dobré výsledky… silovka byla prostě naše.

Takhle bych mohl popsat všechny workouty. Každý přinesl obrovské emoce – ať už ty dobré nebo špatné. Celé závody jsou vlastně takový kolotoč emocí. O to víc v týmu, kde tyto emoce sdílí celá skupina.