Back to the future - GAMES 2022 V druhém díle, části, epizodě se dostáváme k tomu, co nás čeká a nemine. Projdeme si cestičku…

Back to the future - GAMES 2022

V druhém díle, části, epizodě se dostáváme k tomu, co nás čeká a nemine. Projdeme si cestičku hezky postupně. Prve obecně, poté pro ty nejdůležitější kategorie (Individuals, Teams) konkrétně. Jak pro jednotlivce, tak i pro týmy je připraveno následující:

The Open (24. února – 14. března): 

Stejný princip jako v minulých letech. Jen nyní opět zkrácený na pouze 3 týdny a potažmo 3-4 workouty. Vítězové budou finančně ohodnoceni a TOP 10% z každého kontinentu bude pokračovat dále do the Quarterfinals, které stále budou probíhat online formou.

The Quarterfinals (Individuals 24.-27. března, Teams 7.-10. dubna): 

Jedná se online soutěž probíhající přes víkend, kdy výše zmiňovaní účastníci každý v rámci svého kontinentu musí za 3 dny splnit určitý počet workoutů a nahrát jejich výsledek. Podle jednotlivých kontinentů poté postupují ti nejlepší do the Semifinals. Za Severní Ameriku postupuje dále 120 atletů, za Evropu 60 a za zbylé kontinenty po 30 atletech.

The Semifinals (květen-červen): 

Série větších závodů, se kterými se CrossFit Inc. spojil, aby byli protříděni ti nejlepší z nejlepších. Každých těchto závodů se zúčastní alespoň 30 mužů, 30 žen a 20 týmů, kteří postoupili z Quarterfinals, aby mohli bojovat o místo na Games. Z každého tohoto eventu pak postoupí pro Severní Ameriku Top 5 atletů (eventy jsou 4 pro tento kontinent, tudíž celkem 20 atletů), pro Evropu také Top 5 (zde budou dvě události = 10 atletů). Pro Oceánii dále Top 3, zbylé kontinety budou mít po 2 zástupcích s tím, že Afriku bude reprezentovat jen jeden muž a jedna žena.

NOBULL CrossFit Games 2022 (4. – 7. srpna) Velký závěr sezóny, ohňostroje a pojedou se bomby.

Pro jednotlivce bude existovat ještě jedna vložená příležitost, jak se kvalifikovat, a to takzvaný Last Chance Qualifier (29.června-1.července). Kratičká online soutěž, kdy jeden muž a jedna žena budou mít poslední příležitost získat vstupenku Na CrossFit Games.

Cesta pro týmovou soutěž je událostmi obdobná, jen množství týmu a počty se drobně liší. Do Quarterfinals postupuje Top 25% týmů z každého regionu, do Semifinals pak 80 za Severní Ameriku, 40 za Evropu a po 20 za zbylé kontinenty. Další počty pro závěrečné Games jsou již identické, jako pro individuály.