Back in time - CF 2021 CHAPTER ONE Stejně rychle jako se blíží Vánoce, tak se blíží i nová CrossFit sezóna. I když ono to…

Back in time - CF 2021

CHAPTER ONE

Stejně rychle jako se blíží Vánoce, tak se blíží i nová CrossFit sezóna. I když ono to pomalu vypadá, že ani nikdy neskončila. Pojďme se společně v rychlosti ohlédnout do nedávné minulosti, prve si shrnout sezónu 2021 a poté ještě nedávný Rogue Invitational. Hned nato Vám s radostí vysypu, jak bude vypadat a probíhat v roce 2022.

Sezóna 2021 přinesla řadu velmi drastických změn a návratů k původnímu formátu. Podobný formát je pak použit i pro následující sezónu, tudíž pokud systém neznáme, o pár odstavců níže naleznete, jak co vypadalo. Každopádně asi nejpodstatnějšími událostmi byl přesun Openu zpět na období února/března, vytvoření Quarterfinals, Semifinals, Last Chance Qualifieru a přidání Adaptive kategorií přímo na Games. Jo a taky abych nezapomněl, poprvé jsme sledovali CrossFit Games pod hlavičkou nového hlavního sponzora, tedy NOBULLu. Welcome to NOBULL CrossFit Games 2021. Pro úsporu času přejděme k podstatnému, celou sezónu na ženské straně ovládla Tia-Clair Toomey, vítezící jak v Openu, tak i na Games. Na tom důležitějším jevišti, tedy na Games byl její mužským protějškem teprve dvaadvacetiletý (čti nejmladší vítěz ever) Justin Medeiros. Jop, ten s mulletem. Týmy byly v tomto roce opět převedeny na formátu Affiliate Cupu, tedy tým musel trénovat pod stejnou střechou a žít v blízkosti 100 mil. I tak to CrossFit Mayhem se strejdou Richem vyhrál.

Jen co skončily Games, pozornost se upoutala k Rogue Invitationalu. Jednak, na tuto akci byli atleti pouze zváni, druhak (není to sice slovo, ale baví mě štvát lidi) první pozvánku dostal Ricky Garard. Kdo? CrossFit pamětníci si možná vzpomenou, že tenhle borec byl 4 roky zpátky odhalen pro použití nepovolených látek a bylo mu zakázáno na 4 roky závodit. Na jakékoliv soutěži. Málokdo asi čekal, že tu za čtyři roky ještě bude. Každopádně další věcí, která upoutala pozornost bylo množství peněz věnované atletům. Každý účastnící se dostal masivní příspěvky na ubytování, cesty i za samotnou účast a toto se stalo velkým tématem, jelikož Games nejsou vůči atletům ani zdaleka takto štědré ba naopak. V neposlední řadě byla vytvořena i Legends kategorie, strejda Rich, „malej velkej“ Dan Bailey, Matouš Chanů a tak. Výsledkově se od Games nestihlo nic změnit. Ačkoliv mamina Annie a Páťa Vellnerů (mého srdce šampion) se do toho solidně opřeli, vítězství opět odnášeli, stejně jako na Games, Justin s Tiou.

... pokračování příště ...