AMSTERDAM THROWDOWN 2021 Na konci listopadu proběhly závody AMSTERDAM THROWDOWN, které se konaly v industriální aréně…

AMSTERDAM THROWDOWN 2021

Na konci listopadu proběhly závody AMSTERDAM THROWDOWN, které se konaly v industriální aréně Kromhouthal poblíž centra nizozemské metropole. Závody probíhaly 3 dny, každý den jiná kategorie (pátek – Scaled, sobota RX, neděle ELITE), bylo tak z důvodů zvýšení bezpečnosti závodníku a diváků.

Příprava na závody proběhla relativně v pořádku, forma byla ucházející, rozhodně ne životní. Do Amsterdamu jsem dorazil s předstihem, abych se v pohodě „aklimatizoval“ a trochu prošel město. V sobotu jsem šel podpořit Sandru Malohlavovou, kterou si můžete pamatovat z jejího působení v Colliery.

Organizace závodu byla na vysoké úrovni, skvělá warm-up zóna se stanovištěm pro každého atleta. Ve warm-up zóně se pohybovali pouze atleti z nadcházejícího heatu. Časově vše šlapalo dle plánu.

Můj čas přišel v neděli. Bohužel jsem nestihl briefing, jelikož jsem nastoupil na špatný trajekt, který mě odvezl na druhý konec města, damn. Avšak workouty byly napsány velice srozumitelně a prakticky nebylo potřeba dovysvětlení.

Ukázalo se, že CrossFit v Nizozemsku zažívá velký boom, elitních závodníků (mužů) bylo celkově 61. Mé finální umístění je 18 / 61, což považuju za uspokojivé vzhledem k okolnostem. Celkový zážitek ze zahraničních závodu je velice pozitivní a rozhodně budu vyhledávat další příležitosti, jak spojit příjemné s užitečným a vyvézt barvy Colliery za hranice. Všem závodníkům, kteří váhají, jestli vyjet ven, vřele doporučuju.