#500RepsDeti 2017 I tento rok v gymu prověhla charitativní akce #500RepsDeti .. Krátký report připravil…

#500RepsDeti 2017

I tento rok v gymu prověhla charitativní akce #500RepsDeti .. Krátký report připravil hlavní organizátor akce - Lukáš Káňa - děkujeme Lukáši!

 Stále mám v živé paměti, když se tato akce realizovala ve „starém“ gymu jako impulsivní nápad mé osoby a kolegy Honzy Peršína. Přitom to jsou již čtyři roky zpět. Mnoho věcí se změnilo. Nás cvičících je více a o to byla nutná promyšlená organizace a časový harmonogram po celý den dobročinné akce. WOD´s jsem měl vymyšlené již od léta, ale přesto nikdo, krom kameramana instruktážního videa, neměl nikdo ani ponětí, co tento rok bude úkolem pro zvládnutí 500 opakování. 

Oproti minulým ročníkům byl ten letošní rozdílný v rozdělení WOD do pěti kol. Obtížnost byla opět rozdělena do tří kategorií, aby bylo možné kýmkoliv naší akci cvičením podpořit.

Amater – 5 Rounds for time of:

 • 20 Skipping
 • 20 Russian Kettlebell swing 12/8kg
 • 20 Air squat
 • 20 Kettlebell Shoulder to overhead 12/8kg
 • 20sec. Plank

Hobby – 5 Rounds for time of:

 • 20 Target Down/ Up
 • 20 Lagom Kettlebell swing 16/10kg
 • 20 Goblet squat 16/10kg
 • 20 Shoulder to overhead 30/20kg
 • 20sec. Isometric Pull Up Hold

Elite – 5 Rounds for time of:

 • 20 Target Burpee
 • 20 American Kettlebell swing 24/16kg
 • 20 Front squat 40/25kg
 • 20 Shoulder to overhead 40/25kg
 • 20sec. Free HandStand

Jak to u nás 30. prosince 2017 probíhalo? První přišli na řadu amatéři. Těch bylo poskromnu a ve většině případů šlo o kamarády, či rodinné příslušníky našich stálých členů. Byla to skvělá možnost vyzkoušet si to, o čem pravidelně doma, v práci, či v hospodě slýchávají.

Nejpočetnější skupinou byla skupina Hobby. Tato kategorie byla určená všem, kteří například v našem gymu pravidelně dochází na skupinové lekce a mají již nutné zkušenosti se zadanými cviky. Cíleně této kategorii byl věnován největší časový prostor a cvičenci se střídali heat za heatem po 14-16ti lidech. Těm nejlepším ke zdolání 500reps stačilo něco málo přes 20min, což byly skvělé výkony.

Velkou změnou u kategorie Elite byl fakt, že atleti nebyli hlavními hvězdami akce 500reps. Očividně to nikomu nevadilo a věřte, že bylo na co koukat. Ve většině případů šlo o reprezentanty CCFO, kteří ukázali, že umí pracovat s těžkou činkou, kettlebellem nebo náročnou gymnastikou. Výkony těch nejlepších se pohybovaly pod 30min – skvělá práce!

Kdo byl tedy hlavními hvězdami večera? Ti nejlepší z nejlepších! Jako poslední odcvičili 500reps atleti z kategorie Masters a Teens. Před startem finálního heatu byla vytvořena minitribuna, aby diváci byli co nejblíže všem cvičencům a vytvořili tak skvělou diváckou kulisu. Byl zde vidět generační souboj mezi nejstarším a nejmladším členem CCFO, který byl témeř 50let.

 Bylo to úžasné a pro mě nezapomenutelné vidět mé oblíbené atlety v tomto heatu vedle sebe. 

Jaká byla tedy celková účast v našem gymu? Na výsledkové tabuli bylo 93 výsledků (odcvičilo 95 – dva se zapomněli napsat), což nesplnilo můj plán pokořit 100 cvičících. Co z toho plyne? Příští rok 500reps bude znovu – těch 100 cvičících dáme! Pro KAPKU NADĚJE se v den realizace nasbíralo krásných 15 397Kč. Ovšem celková částka je o mnohem vyšší. I v tomto roce se k nám připojily spřátelené gymy a organizace např. v Brně, Brandýse nad Labem, Bohumíně a další. Celková částka vybrána pro KAPKA NADĚJE činí 23 000Kč, což osobně beru jako velký úspěch a těší mě, že společnými silami pomůžeme těm, kteří to potřebují nejvíce.
Velký dík patří celému organizačnímu teamu CCFO, kteří tuto akci dokázali zrealizovat. Dále partnerům a sponzorům:  Hogo FogoFaency FriesSweet secret of RawUAXZlatnictví ZimlFajná dílna. V roce 2018 opět na viděnou u akce 500reps.