Strava

Strava je jak v každodenním životě, tak i ve sportu, v dnešní době velmi opomíjený faktor. Správná strava dokáže udělat divy – dokáže zlepšit spánek, odbourat bolesti hlavy, zlepšit pleť, zlepšit sportovní výkony a vlastně i celkově zlepšit náladu a psychický stav člověka. A nejen v CrossFitu, ale i v jakémkoli jiném sportovním odvětví je výživa základním stavebním prvkem.

Pohledů na výživu existuje celá řada a samozřejmě nelze jednoduše říci, že existuje pouze jediný správný. Je mnoho směrů, kterými se může výživa ve sportu vyvíjet a každý člověk si musí najít ten svůj, který mu nejvíce odpovídá.

Výborných výsledku dosahují jak atleti, kteří jsou vegetariáni, tak i atleti, kteří preferují moderní stravu či naopak atleti, kteří se ve výživě vrátili až hluboko do minulosti ke kořenům a konzumují jen ty potraviny, které byly člověku dostupné, když mohl být jen lovcem a sběračem a neznal žádné nástroje pro zpracování potravy.

Pravidelná strava je základ

Jedno ale všechny tyto metody stravování ve sportu spojuje – jakýkoli cvičenec musí při sportu svému tělu (svému motoru) poskytovat jídlo (palivo) pravidelně. Nikdo se nezlepšuje tím, že cvičí a zároveň hladoví. Kromě toho existují základní obecně platná pravidla, týkající se vlivu skladby stravy na aktivní lidský organismus – jinak na člověka působí strava bohatá na jednoduché cukry a jinak strava plná kvalitních a vyvážených proteinů, sacharidů a prospěšných tuků.

Vždy však platí, že ke stravě je velmi důležité přistupovat racionálně a s rozumem a tohle platí dvojnásobně při pravidelné sportovní zátěži.

Poradíme vám

Základní tipy a triky k tomu, jak se správně stravovat se dozvíte na lekcích CrossFitu u nás. Pokud máte nějakou otázku ohledně výživy, neváhejte si promluvit s Jakuba přímo v Gymu a v případě, že toužíte po hlubší a detailnější osobní konzultaci ať už na téma redukce hmotnosti, nabrání svalové hmoty či změny životního stylu, tak si můžete s Jakubem domluvit individuální osobní schůzku.

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

CollieryMade GAMES

Je jednodenní závod pořádaný: Colliery CrossFit Ostrava - více info ZDE!
One day competition power by: Colliery CrossFit Ostrava - more info HERE!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 18:00
Neděle: 16:00 — 19:00

Partneři