Dva týdny s Reebok NANO7

V nedávné minulosti jsem psal pro Colliery CrossFit blog o Reebok NANO6, kde tuto sportovní obuv vychvaluji a vřele doporučuji. Od této doby uplynulo více než půl roku a já si pořídil i druhý pár. Začátkem roku 2017 jsem byl překvapen, že Reebok vydává o několik měsíců dříve novou řadu svých obuví NANO, ale až osobní setkání s nimi mi napovídá proč tomu tak asi je.


NANO7 je zcela nová sportovní obuv určená na CrossFit a od předcházejících řad se podstatně liší:

  • Váha: váhově je nová řada o téměř 10% těžší (6 – 337g, 7 – 364g).
  • Vzhled: netypický pro Reebok NANO, viditelný rozdíl v materiálu, podobné šněrování, celkový dojem úzké boty, vizuálně líbivá „bota“ (zbarvení).

První dojmy: 

Na opatce výrazně méně materiálu, méně materiálu také na jazyku boty, po obutí pocit úzké a krátké boty. U NANO6 po obutí obě boty „sedly“ jako přímo mě šité na míru. Lehký pocit chladu od chodidel.

  • Podešev: výrazně pevnější…NANO6 jsou oproti NANO7 doslova papuče. Jiné vzorkování – zvolen zcela jiný styl, zachována pouze patní část. Zde vidím nevýhodu ve středu, kde je zvoleno paralelní nepřerušované vzorkování ve směru chodidla – těžko ohýbatelné v této oblasti. Šířka nejužšího místa u NANO6 je 65mm, u NANO7 je 75mm. V oblasti paty podstatné zpevnění materiálu, které předurčuje lepší stabilitu chodidla ve vybraných cvicích (dřepy, výpady apod.). Oproti NANO6 je podešev NANO7 podstatně nižší a nahrazena mezipodešví.
  • Mezipodešev: Po vytažení vložky je materiálově zcela stejná. Zvolen jiný styl šití k svršku. Celková výška mezipodešvi u NANO7 vyšší s vlnovitým vykrojením. U NANO6 je podešev v rovině. I zde je viditelné zpevnění vůči předcházejícím řadám. Důkazem je, že mezipodešev u NANO6 palcem promáčknu s lehkostí, u NANO7 tomu tak není. Velkým rozdílem je na patní části, kde mezipodešev vystupuje nad podešev (výhoda u HSPU). U NANO6 v této oblasti podešev obklopuje i část mezipodešví (u HSPU „nekloužou po zdi“).
  • Svršek: Zde je rozdíl nejmarkantnější. Zcela jiný materiál (NANO6 Kevlar) a to technologie NanoWeave. Tato technologie zaručuje nižší opotřebení, vysokou prodyšnost a maximální pohodlí chodidla. Výrazné zpevnění v oblasti kotníku – zde je důraz pro co nejlepší fixování chodila. Tkaničky delší než jsou třeba a lehce rozvazatelné – potřeba jsou zdvojené uzly (Box Jumpy, DU, běh apod.). Desing špičky a celé části na špičce zachován. Výška od podešvi až k hornímu cípu patní části je u NANO7 nižší o cca 5mm.

Cvičení s NANO7:


První týden bylo nutné v těchto nových botech pouze chodit po gymu a „roztáhnout“ dle potřeb chodidel. Velice tvrdá obuv, když srovnávám s NANO6, na kterou jsem zvyklý. Po týdnu pocit úzké a krátké boty vymizel a bylo možné v nich zakoušet cvičit.

  • Gymnastika: vždy můj první test je šplh na laně. Používám při šplhu smyčku, kterou nepouštím ani při cestě zpět na zem. Materiál na svršku se osvědčil a vysoké tření mezi svrškem boty a lanem vydržel. Toto tření vydržela i podešev bez jakékoliv známky poškození. Dále kliky ve stoji na rukou – zde se mi bota při cvičení nezadrhávala o zeď, což je velké pozitivum u striktních HSPU. Přeskoky přes švihadlo také obstály bez jakýchkoliv problémů. U Box Jumpů, Box Jump Over a Wall Ball lepší pocit než v NANO6 (citelně stabilnější v oblasti kotníku).
  • Vzpírání: jsem zvyklý vzpírat ve specializované obuvi a například u NANO6 nejsem schopen těžkých trhů do dřepu. Zkusil jsem tento cvik s NANO7 a k mému údivu obstály dobře. I zde jsem cítil zpevnění nejen v oblasti kotníku, ale celkově v celém chodidle. Dalším testem byly těžké dřepy – opět obstály a mohu nahrazovat oblíbené vzpěračky. U výrazu do střihu (split jerk) taktéž stabilnější než NANO6!
  • Atletika: jiná a podstatně tvrdší podešev způsobila horší vlastnosti pro atletiku. Běhání krátkých vzdáleností je možné, ale u delších vzdáleností přichází nepříjemná bolest chodidel. Sled push, jinými slovy tlačení saní, byl cvik, kde se mi v těchto botech cvičilo nejhůře. Nebyl jsem schopen dokončit WOD v této obuvi.

Shrnutí

NANO7 jsou zcela novým technologickým projektem společnosti Reebok a jejich cílem zcela určitě bylo zefektivnění cvičení v oblasti vzpírání a gymnastiky. Potvrzuji a vřele doporučuji. Bohužel u mne v atletické části tréninku neoslnily, ale může to být jen subjektivní pocit. Celkově NANO7 doporučuji, může to být příjemná změna v trénování.
 

Možnost NANO 7 - již nyní u Našeho partnera: Botyobleceni.CZ - pro klienty Colliery připravena sleva 25%


Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři