Cvičební plán

Jak bylo uvedeno výše, CrossFit je svou podstatou založen na neustálé změně a obměňování komplexních vícekloubových cviků, a to jak co do jejich skladby, tak zvolené zátěže či počtu opakování, to vše proto, aby:

  • tělo dostávalo stále se obměňující stimuly, neadaptovalo se, a aby se tak cvičení pro Vás nestalo pouhou neefektivní rutinou (což je problém řady lidí, kteří roky navštěvují komerční posilovny bez viditelného progresu),
  • cviky nebyly jednostranné, a aby opravdu v souladu s filosofií CrossFit cílily na všech deset základních fyzických domén (kardiorespirační vytrvalost, výdrž, sílu, pružnost, výbušnost, rychlost, koordinaci, hbitost, rovnováhu a přesnost) – cílem CrossFitu je vyvážený rozvoj Vaší kondice tak, aby Vaše tělo bylo funkční opravdu po všech stránkách,
  • aby Vás to prostě bavilo.

Neustálá změna a obměňování však není synonymem pro nahodilost. Naopak – i v rámci CrossFItu je potřeba následovat řadu pravidel, které Vám umožní rychlý progres a dosažení Vašich fitness cílů.

CrossFit bývá někdy pranýřován za to, že je pouhou přemírou intenzity a v rukou nezkušeného trenéra tomu tak opravdu může být.

Ano, CrossFit je intenzivní cvičení, ale intenzita zde musí být pouhým prostředkem, nikoli podstatou a intenzita nikdy nemůže být na úkor správné techniky cviků. Jinými slovy, v žádném případě nelze říci, že každé intenzivní cvičení se rovná CrossFit cvičení.

CrossFit je naopak založen na propracovaném systému kombinace různých cvičení, stimulů a tyto musí být skládány sice nepředvídatelně, ale systematicky a promyšleně tak, aby vedly k rozvoji a nikoli k přetrénování či snad dokonce ke zranění. Nedílnou součástí CrossFit cvičení je pak samozřejmě také nezbytná regenerace a odpočinek.


Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

CollieryMade GAMES

Je jednodenní závod pořádaný: Colliery CrossFit Ostrava - více info ZDE!
One day competition power by: Colliery CrossFit Ostrava - more info HERE!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 18:00
Neděle: 16:00 — 19:00

Partneři