CrossFit pro pokročilé

Lekce pro pokročilé jsou primárně určeny těm cvičencům, pro které již Lekce pro začátečníky neposkytují dostatečnou výzvu a zátěž. Každému novému cvičenci však obecně doporučujeme, aby si nejprve vyzkoušel alespoň několik Lekcí pro začátečníky, jelikož techniky vyučované v pokročilých lekcích navazují na lekce začátečníků.

Tohle doporučení platí nejen pro naprosté začátečníky, kteří s CrossFitem či pravidelným cvičením obecně spíše teprve začínají, ale také pro atlety, kteří již mají pár let běžného tréninku s činkami či ve fitness za sebou a obávají se, že jim začátečnické lekce nemohou nic přínosného dát.

CrossFit totiž není zaměřen jednostranně – např. silově, ale je také o gymnastických dovednostech, cvičení s vlastní váhou, aerobních a kondičních postupech a dalších aspektech fitness. Neméně důležité je se po určitou dobu také adaptovat na vyšší intenzitu cvičení, která je často překvapivá i pro dlouholetého návštěvníka běžných posiloven.

Přejděte na pokročilejší úroveň

Do lekcí pokročilých tedy doporučujeme přejít, jakmile:

  • umíte dobře dvojskoky přes švihadlo (double unders)
  • umíte shyby na hrazdě (pull ups) a špičky k hrazdě (toes to bar)
  • nedělají Vám problém cviky, jako jsou thrusters, wallballs a angličáky
  • … a hlavně se cítíte na to, že se chcete naučit pokročilejší cviky

Naučte se nové cviky

V lekcích pro pokročilé vás naučíme řadu nových cviků a ty, co už znáte, budete cvičit s větší obtížností, ale zato s větším nadšením. Čeká vás např.:

  • v lekcích se již bude pravidelně vzpírat
  • objeví se pravidelná práce s gymnastickými kruhy a naučíme se například cvik zvaný Muscle Up
  • váhy použité při tréninku budou o třídu vyšší než v lekcích začátečníků a přibude také intenzita cvičení, nicméně přizpůsobení tréninku na míru úrovně cvičence zde stále existuje
  • naučíme se pokročilejší cviky s kettlebelly, s činkou a dalším vybavením
  • Pro cvičence se zájmem o pravidelné cvičení budou tyto lekce vrcholem a pravidelná návštěva těchto lekcí z nich udělá všestranné atlety na vysoké úrovni.

Přestup do pokročilých lekcí je dobrovolný a je jen na vás, které lekce budete navštěvovat, lze střídat navštěvování jak lekcí začátečníků, tak i pokročilých a dalších.

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 18:00
Neděle: 16:00 — 19:00

Partneři