O nás

Kdo jsme?

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Jsme špičkově vybavená CrossFit tělocvična s příjemným zázemím, ve které vám bude plně k dispozici kvalifikovaný tým trenérů (držitelé CrossFit licencí L1, Mobility, Gymnastics, Endurance Running).

Najdete nás v Ostravě – Vítkovicích na ulici Mírová 19 (vedle Vítkovické nemocnice). Jsme v blízkosti zastávek MHD a máte možnost u nás i zaparkovat.

Pro koho zde jsme?

Jsme zde pro všechny – ženy, muže, mladé i starší, pro vrcholové sportovce, rekreační sportovce i pro ty, kteří teprve chtějí sport a pohyb vpustit do svého života. Našim cílem je vybudovat v rámci Ostravy širokou platformu, která bude sdružovat jak CrossFit fanatiky, tak běžné lidi, kteří si v dnešní moderní a uspěchané době chtějí stále uchovat či znovu vytvořit zdravé, pružné a odolné tělo a mysl.

Pokud u nás začnete cvičit, stanete se součástí CrossFit komunity, ve které budete vždy vítaní. U nás se nebudete muset svými výkony srovnávat s ostatními, ale jen sami se sebou. Slibujeme Vám, že jako začátečníci dostanete veškerou potřebnou podporu, a to jak od našich trenérů, tak i od dalších členů, se kterými budete cvičit. Očekáváme pouze jediné – že přijdete s otevřenou myslí a že i Vy, jakmile se dostanete na vyšší úroveň, budete pro další nováčky vytvářet stejně přívětivé a podporující prostředí.

A co Vám tedy nabízíme?

Reebok CrossFitPředevším Vás naučíme se správně a bezpečně pohybovat a provádět cviky, které odpovídají tomu, co běžně děláte v rámci každodenního života. Naučíme Vás tedy, jak se správně pro něco sehnout (dřep), jak bezpečně ze země něco zvednout (mrtvý tah), jak si správně podat to, co je nad Vaší hlavou či se k tomu přitáhnout (přítah/pull-up) a jak něco naopak nad svou hlavu zvednout (tlak/press). Naučíme Vás, jak tyto základní lidské pohyby provádět s pevným středem těla, naučíme Vás stabilizovat klouby tak, abyste se zbavili svých zdravotních potíží a abyste byli připraveni bezpečně vnést intenzitu a zátěž do Vašeho tréninku.

Naši trenéři absolvovali řadu profesionálních trenérských kurzů organizovaných pod hlavičkou CrossFit na různých místech Evropy a jsou plně připraveni Vás tímto vstupním obdobním provést. Zároveň přímo v našem Gymu působí fyzioterapeut, který Vám v případě zájmu rovněž bude k dispozici.

Jakmile zvládnete správnou techniku těchto základních lidských pohybů, začneme postupně vnášet do Vašeho cvičení intenzitu a postupně Vás naučíme i techniku dalších CrossFitových cviků, od těch jednoduchých až po ty komplexní.

V případě potřeby a zájmu Vás na specializovaných lekcích naučíme techniku mobilizace, tedy uvolňování zatuhnutých svalů a šlach, a to jak v důsledku sedavého způsobu života, tak v důsledku tvrdého tréninku. V případě vleklejších zdravotních problémů budeme pracovat s naším spolupracujícím fyzioterapeutem tak, abychom odhalili pravý důvod Vašich zdravotních problémů a zkorigovali postavení Vašeho těla. V rámci specializovaných kurzů Endurance Running Vás naučíme i správnou techniku běhu.

Co u nás získáte?

  1. Věříme, že u nás získáte především zdraví, sílu, kondici, výdrž, pružnost, sebevědomí, vyrovnanost a snad i radost ze života. Věříme, že lidské tělo a lidská mysl jsou vzájemně propojeny a že kondice fyzická se přímo odráží v tom, jak se cítíte psychicky.
  2. Nárůst svalové hmoty a úbytek tuků jsou přirozeným vedlejším produktem, ale nikoli primárním cílem CrossFitu. CrossFit (a jakýkoli intenzivní či intervalový trénink) je považován za nejlepší způsob hubnutí, nicméně naší filosofií není to, abyste k nám chodili s tímto jediným cílem. Chceme, abyste měli z pohybu a z cvičení hlavně radost, umožníme Vám sledovat Vaše měřitelné pokroky a uvidíte, že zhubnutí či nárůst svalové hmoty pak přijde samo a hlavně přirozeně a nenásilně.
  3. CrossFit je i výzva. Nebudeme Vám lhát, CrossFit často bolí a vyžaduje odhodlání a pevnou vůli – jedná se ale o spojené nádoby, protože CrossFit zároveň toto odhodlání a pevnou vůli vytváří. Věřte nám ale, že máloco se vyrovná tomu pocitu, když dokončíte tvrdý trénink a víte, že totéž cvičení jste před 2 měsíci zvládli za čas o polovinu delší a máloco se vyrovná tomu pocitu, když zjistíte, že ve svých 40 či 50 letech jste v nejlepší kondici svého života.
  4. CrossFit jako takový je zároveň i sport, když každoročně se pořádají CrossFit Games, ve kterých se v rámci celosvětových kvalifikací (tzv. Open) může naprosto kdokoli kvalifikovat nejprve na regionální (v našem případě evropské) a pak i na celosvětové finále. Jsme tady samozřejmě i pro ty z Vás, pro které je či bude CrossFit regulérním sportem a kteří jej budete dělat na vrcholové úrovni.
  5. Pro více informací o tom, co CrossFit cvičení všechno obnáší, přejděte do sekce co je CrossFit. Pokud si chcete vyzkoušet zdarma vstupní lekci, přejděte do sekce jak začít.  

Neváhejte a staňte se součástí Colliery CrossFit Ostrava komunity!

Colliery SRDCEM z.s.

Neziskový spolek založený pod záštitou Colliery CrossFit Ostrava pracující s třemi body stanov: 1. Podpora mladých atletů 2. Program CrossFit pro handicapované 3. Zapojení seniorů do CrossFitu ! www.collierysrdcem.cz Přihlaš se i TY!

UAX - CrossFit STORE

Ve spolupráci s UAX! jsme vytvořili designovou kolekci s funny motivy CrossFit. Trička, ručníky, hrnečky, kraťasy a mnoho dalšího...  Nakupujte v E SHOPU

CollieryWodKiller

Značka oblečení a doplňků pro CrossFit - #CollieryMade - objednávejte v našem e-shopu!

ROM WOD

Jako jediní v Moravskoslezském kraji nabízíme klientů speciální protahovací lekce pod zakoupenou lecencí - ROM WOD - každé uterý večer! Rezervujte ZDE!

ROGUE

V našem gymu najdete to nejlepší vybavení pro CrossFit a nejen pro něj - mj. USA značka ROGUE - každoroční sponzor a dodavatel vybavení CrossFit GAMES

CrossFit Kids

Od září 2017 nabízíme v Colliery CrossFit Ostrava licencovaný program - CrossFit Kids! Více Informací ZDE!

CrossFit JOURNAL

Blog o CrossFitu - ZDE!

Colliery CrossFit je jediný oficiálně licencovaný CrossFit Gym v Ostravě.

Naši činnost vykonáváme na základě licenční smlouvy se společností CrossFit Inc., 1250 Connecticut Ave. N.W., Suite 200, Washington D.C., USA uzavřené po provedeném licenčním řízení na základě CrossFit certifikací našich trenérů.

Colliery CrossFit Ostrava
Mírová 19
(vchod za rohem z ulice Kutuzovova)
703 00 Ostrava
Zobrazit na velké mapě

info@collierycrossfit.com
+420 605 276 724

115-639920297/0100

Otevírací doba

Pondělí–Pátek: 6:00 — 21:15
Sobota: 8:00 — 14:00
Neděle: 9:00 — 11:00 ... 16:00 — 19:00

Partneři